Top

نسپرسو

کپسول قهوه نسپرسو

 

نسپرسو

نسپرسو برند معتبر شرکت نام آشنای Nestlé که در لوزان سوئیس واقع شده‌است. این شرکت تحت عنوان برند نسپرسو به تولید دستگاه‌های اسپرسوساز از نوع کپسول می‌پردازد. نحوه کار دستگاه بدین صورت می‌باشد که کپسول‌های تولید قهوه نسپرسو را درون دستگاه قرار داده و دستگاه آب را با فشار بخار ۱۹ بار از طریق سه سوراخ که در انتهای کپسول ایجاد کرده وارد می‌کند و اسپرسوی غلیظ در ظرف مدت کوتاهی تهیه می‌گردد.

تاریخچه
در سال ۱۹۷۶، اریک فاور، کارمند Nestlé دستگاه نسپرسو را در سوئیس اختراع و به بازار معرفی کرد که این امر در ابتدا با موفقیت همراه نبود. البته روش کار او برای مردم جالب بود که با تهیه اسپرسو خارج از کافی شاپ توسط باریستا آشنا شوند. نسپرسو اولین مفهوم جدید خود را سال ۱۹۸۶ در ژاپن به مرحله تست گذاشت و در پی آن برای مردم فرانسه سوئیس و ایتالیا رسید. یک دهه بعد، بخشی به دلیل تلاش‌های ژان پل گیلارد که جامعه "Le Club" را معرفی کرد، محصول موفق تر شد. در سال ۱۹۹۰، نستله قراردادی را با Turmix امضا کرد، که شروع به فروش ماشین آلات Nespresso در سوئیس کرد. پس از آن، قراردادهای دیگر با Krups, Magimix, Alessi, Philips, Siemens و De'Longhi امضا شد. Nespresso تنها به عنوان یک تجارت الکترونیکی تجارت، تنها اولین بوتیک خود را در پاریس در سال ۲۰۰۰ به عنوان یک فروشگاه مفهومی باز کرد. امروز، Nespresso دارای شبکه جهانی بیش از ۷۰۰ بوتیک در ۶۷ کشور است. اولین حق ثبت اختراع، برای فرایند اسپرسو اسپرسو از کپسول‌های حاوی قهوه آسیاب شده در سال ۱۹۹۶ ارائه شد.

دستگاه‌های نسپرسو
Nespresso تعدادی از ماشین‌های مختلف را که اغلب در اروپا ساخته شده‌است، اجازه تولید می‌دهد. نام‌های تولیدکنندگان این ماشین آلات از تجهیزات آشپزخانه شناخته شده مانند Krups, Breville و DeLonghi و Magimix هستند، اما بیشتر توسط Eugster / Frismag تولید می‌شود که یک شرکت سوئیس است که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ماشین آلات قهوه در جهان است. DeLonghi مدل‌های Lattissima را به‌طور انحصاری در ایتالیا تولید می‌کند. Eugster / Frismag به شدت سازنده اصلی تجهیزات (OEM) است و تحت نام تجاری خود فروخته نمی‌شود. در سال ۲۰۰۰، Nespresso شروع به پخش ماشین‌های با نام تجاری Nespresso کرد. مدل‌های متعددی وجود دارد که از جمله نام‌های nespresso Inissia, U و Pixie بوده و از سری ارزان قیمت دستگاه‌های نسپرسو می‌باشند.

کپسول نسپرسو
کپسول‌های نسپرسو در ابتدا به صورت انحصاری توسط نسپرسو تولید و فروخته می‌شد اما با گذشت زمان شرکت‌های مختلفی از جمله جیموکا، سایلین، لور، استارباکس، جاکوبز و … نیز به تولید و عرضه این کپسول‌ها اقدام کردند. این کپسولها در یک قالب آلومینیومی یا پلاستیکی با روکش آلومینیوم پلمپ شده تا عطر و طعم آن در دراز مدت حفظ گردد. هر کپسول به‌طور معمول بین ۵ تا ۷ گرم قهوه را شامل می‌شود. بسته به نوع، از هر کپسول می‌توان ۴۰ میلی لیتر اسپرسو یا ۱۱۰ میلی لیتر لانگو تهیه بشود. برای تسکین نگرانی‌ها در مورد اثرات سلامتی کپسول‌ها از مواد غذایی بهداشتی بسته می‌شوند.

  • 1
  • 1

پرفروش ترین ها

پربازدیدترین ها