Top

سلام علیک

کپسول قهوه  سلام علیک

 سلام علیک

نام "Selamlique" از نام "selamlık" در روستاها، ویلا ها و قصر های قدیمی ترکیه گرفته شده است. "selamlık" قسمتی از خانه ها، ویلاها و قصر ها بوده است که برای مهمانان و برگزاری جلسات بوده است که از بخش های داخلی و حرمسرا جدا بوده. "selamlık" (سلام علیک) در جواب سلام و خوش آمد گویی استفاده می شده است. هنگامی که "Selamlique" نام خود را انتخاب کرد، هدف آن جلب توجه به نیروی اجتماعی قهوه در ترکیه بود است، که عموما با مکالمه همراه بوده، که همین امر باعث استقبال فوقالعاده از "Selamlique"  بوده است.

 

کپسول قهوه  سلام علیک

 

دستگاه های پیشرفته در کارخانه های "Selamlique" می تواند هر دانه قهوه را به 35 هزار قطعه تقسیم کند. این دانه های سبز از درختان عربی که در فلات ها و تپه های 800 متر بالاتر از سطح دریا رشد می کنند بریده شده اند. در مقایسه با دانه های روبوستا، آنها دارای طعم قوی تر و اسیدیته و کافئین کمتر هستند. دانه ها قبل از آسیاب شده برای قهوه ترک باید فرآیند چند مرحله ای که نیاز به مراقبت دقیق و مهارت دارند را سپری کنند.

 

کپسول قهوه  سلام علیک

 

ابتدا زمان مورد نیاز برای رسیدن به رنگ، طعم و بوی ایده آل قهوه تعیین می شود(برای قهوه Selamlique معمولا حدود 180 درجه سانتیگراد و 20 دقیقه است). دانه ها بلافاصله پس از عملات رست، در یک سینی قرار میگیرند تا سرد شوند و قیل از آسیاب برای 12 ساعت استراحت می کنند. رطوبت اتاق تحت کنترل دقیق است و در طول روند تجزیه و تحلیل، ورود تمام اشیاء و بوی خارجی ممنوع است. دانه های آسیاب شده بلافاصله در جعبه ها بسته بندی می شوند که خلوص آنها حفظ شود و یا به طور مستقیم با مواد دیگر(داچین، هل و ...) ترکیب می شوند. آنها در حال حاضر  آماده استفاده برای دستگاه های قهوه ساز و یا قهوه جوش هستند. قهوه ترک به خوبی و بدون از دست دادن اصالت خود،می توتند با طعم های مختلف ترکیب شود و طعم های جدیدی را به وجود آورد. محصولات Selamlique به صورت های رست تیره، سنتی  بدون کافئین طعم دار می شوند. دانه ها با دقت انتخاب و به صورت ماهرانه با داچین و هل  از آسیا جنوب شرقی و کند رومی ترکیب می شوند.

 

  • 1
  • 1

پرفروش ترین ها

پربازدیدترین ها