Top

سبز

پودر قهوه سبز

قهوه سبز

در یک عبارت کوتاه، قهوه سبز "Green Coffee" را می توان قهوه بو داده نشده یا رست نشده تعریف کرد. دان های قهوه برای دم آوری و قابل مصرف شدن باید پخته شوند. به عبارت صحیح تر این دانه ها باید مطابق با نوشیدنی که نیاز داریم به درجات مختلفی رست شده و پس از آن برای تهیه نوشیدنی، این دانه ها باید آسیاب شوند. قهوه رست شده (بو داده شده) همان قهوه ای است که همه ما می نوشیم.

اما وقتی صحبت از قهوه سبز می شود داستان از آن قرار است که دانه قهوه رست نخواهد شد، این گونه که دانه خام قهوه را  آسیاب کرده و سپس برای تهیه و دم آوری نوشیدنی ها، از آن استفاده می کنند.

 

 
دانه قهوه سبز
 

چرا قهوه سبز مصرف می شود؟

چند سالیست که این نوع نوشیدنی در میان مردم، البته افراد دارای اضافه وزن کمی رایج شده است و این افراد، قهوه سبز را با هدف لاغری مصرف می کنند. دلیل آن هم جملاتی است که پیرامون این نوشیدنی گفته می شود:

  1. قرص قهوه سبز
  2. قهوه سبز لاغری
  3. کپسول قهوه سبز
  4. چربی های خود را بسوزانید
  5. کاهش وزن با دانه قهوه سبز
  6. قهوه سبز را چگونه مصرف کنیم
  7. وزن خود را با قهوه سبز کاهش دهید
  8. نوشیدن قهوه سبز، بهترین راه مقابله با چاقی
افراد با وزن های بالا معمولا به دنبال راهی آسان برای کم کردن وزن خود هستند و به همین علت به نوشیدن قهوه سبز روی می آورند تا وزن خود را به سرعت کاهش دهند. دانه قهوه سبز به رنگ سبز و تلخی آن نیز از قهوه رست شده بیشتر است به گونه ای که این تلخی مورد پسند عام نیست.

قهوه سبز چگونه باعث لاغری می شود؟

تحقیقاتی که در رابطه با تاثیر عصاره قهوه سبز انجام شده است حاکی از آن است که:
وجود مقدار زیادی کلروژنیک اسید در قهوه سبز به کاهش وزن افراد کمک بسیاری می کند البته این ترکیب به نام آنتی اکسیدان شناخته می شود. آنتی اکسیدان های قهوه به تنظیم گلوکزهای فرد کمک می کند که باعث می شود تولید سلول های چربی در خون آهسته شود. 

 

قهوه سبز
 
بعضی از منابع خواص قهوه سبز در رابطه با کاهش وزن را تایید نمی کنند. طبق گفته محققان این عصاره به کاهش چربی های بدن کمک می کند که این امر در طول زمان کم کردن وزن را در پی دارد. البته نقش اساسی در لاغری را کافئین بازی می کند.

پرفروش ترین ها

پربازدیدترین ها