Top

مهمت افندی

پودر قهوه اسپرسو مهمت افندی

 مهمت افندی

مهمت افندی قهوه ای با طعم و مزه منحصر به فرد است. مهمت افندی از نوع قهوه عربیکابه صورت گلچین انتخاب شده است. بر خلاف سایر انواع قهوه، توسط اولین استخراج عصاره از طریق عملیات حرارتی برای ساخت قهوه فوری تولید شده، و سپس روغن های گیاهی به دانه قهوه اضافه می شود، مهمت افندی بر اساس یک دستور العمل معتبر ساخته شده می شود. دانه قهوه رست و شسته شده می شود. به این ترتیب، عطر طبیعی و مواد تشکیل دهنده قهوه به بهترین شکل حفظ می شود.

در پایان قرن نوزدهم، قهوه ترک به عنوان دانه خام فروخته شد و به عنوان نوشیدنی مورد استفاده قرار گرفت. این زمانی بود که پسر حسن افندی، مهمت افندی فروشگاه پدرش را برای ادویه جات، ترشی جات و قهوه خام به دست گرفت. مهمت در سال 1857 در استانبول متولد شد و پس از فارغ التحصیلی کار خود را در فروشگاه پدرش آغاز کرد. مهمت در سال 1871 از فروشگاه خارج شد. او شروع به فروش قهوه بوداده و آماده به مشتریان خود کرد. قهوه خام را برشته، تمیز و بسته بندی می کردند و بعد در بازار عرضه می شد. به این ترتیب طعم غنی از قهوه تازه بو داده در تحمیس سوکاک استانبول پر می شد. این اولین بار بود که قهوه آماده تهیه شد و به دلیل این نوآوری، مهمت افندی معروف به نام Kurukahveci Mehmet Efendi شد.

تبدیل نام تجاری
خانواده "Kurukahveci" را به عنوان نام خانوادگی خود در سال 1934 گرفتند. پس از مرگ مهمت افندی، پسر بزرگش حسن سلاهاتین، اهمیت بازار بین المللی را به رسمیت شناخت. به این ترتیب او شروع به تبلیغ و فروش قهوه ترکیه در بازارهای داخلی و خارج از کشور کرد. Hulusi Bey (1904-1934) بود که در آن زمان به توسعه فن آوری پرداخت و تولید انبوه را معرفی کرد. علاوه بر این مغازه در Tahmis Sokak در استانبول توسط یک ساختمان هنر دکو جایگزین شده است، طراحی شده توسط معمار معروف Zühtü Baţar که تا به امروز و استفاده می شود. در همان دوره، شرکت شروع به بسته بندی قهوه بو داده در قوطی کاغذی و بسته بندی مواد غذایی و فروشگاه های در سراسر شهر از طریق خودرو نمود. این معلوم شد که نوآوری دیگری در ترکیه است. شاخه ای از شرکت در Istiklal Caddesi افتتاح شد.

نسل سوم

پس از Hulusi Bey این شرکت به دست جوانترین برادر Ahmet Riza Kurukahveci، که در خارج از کشور تحصیل کرده بود رسید.در سال 1933 او Ihap Hulusi Bey، که یکی از بهترین طراحان گرافیک زمان خود بود را برای طراحی یک آرم برای این شرکت دعوت کرد که آن آرم هنوز هم در حال استفاده است. علاوه بر این، رویکرد تبلیغاتی شرکت برای آن زمان بسیار ابتکاری بود و شامل پوستر و تقویم تبلیغاتی بود. این نیز دوره زمانی است که Kurukahveci Mehmet Efendi شروع به توزیع قهوه در داخل بازار داخلی از طریق اتومبیل خود شرکت کرد. شاخه دیگری از شرکت در خیابان Sahne در Galatasaray افتتاح شد.
امروز Kurukahveci Mehmet Efendi توسط نوه های مهمت Efendi اداره می شود، که پس از مرگ Ahmet Riza Kurukahveci شرکت به آنها رسید. پس از تقریبا یک قرن، شرکت در نهایت ملات Mehmet Efendi را با ماشین های قهوه جایگزین کرد. آنچه که در سال 1871 به عنوان یک تجارت خانوادگی کوچک در خیابان تاهمس آغاز شد، اکنون به نام تجاری جهانی تبدیل شده است. اگر چه Kurukahveci Mehmet Efendi تبدیل شده است به یک تولید کننده جهانی قهوه، ولی همچنان یک کسب و کار خانوادگی باقی مانده است، البته که با استفاده از تکنولوژی مدرن برای حفظ کیفیت بالا که مشخصه خود را از سال 1871 بوده است. قهوه Kurukahveci Mehmet Efendi به 25 کشور در اروپا، امریکا، آسیا و استرالیا توزیع می شود و به مصرف کنندگان در بسته های مدرن ارائه می شود.

  • 1
  • 1

پرفروش ترین ها

پربازدیدترین ها