Top

ایلی

دانه قهوه ایلیقهوه ایلی

قهوه ایلی یکی از شناخته‌شده‌ترین نشان‌های قهوه در جهان است. شرکت ایتالیایی ایلی، قهوه خود را از دانه‌های قهوه عربیکا تهیه و در سه شیوه روست عرضه می‌کند: معمولی، روست تیره و بدون کافئین. محصولات این شرکت اغلب به صورت دانه‌های کامل قهوه یا آسیاب‌شده در قوطی‌های استیل موجود است. پاکت‌های قهوه اسپرسوی فوری و همچنین کپسول‌های اسپرسو از دیگر محصولات این شرکت هستند.

قهوه

دانه‌های قهوه عربیکای شرکت ایلی از مزارع و کشتزارهای برزیل، آمریکای مرکزی، هند، کنیا و اتیوپی آمده‌اند. ایلی از دانه‌های روبوستا در محصولاتش استفاده نمی‌کند. این شرکت محصول مورد نیاز خود را به‌طور مستقیم از کشاورزان می‌خرد و آن‌ها را برای چگونگی کاشت، داشت، برداشت و فرآوری دانه قهوه آموزش می‌دهد. علاوه بر این ایلی دانه قهوه را غالبا با قیمت بالاتری نسبت به عرف بازار از کشاورزان می‌خرد تا بتواند آن‌ها را به ادامه چنین تعاملی ترغیب کند. کیفیت بو و مزه دانه‌های قهوه در ایلی توسط کارشناسان این شرکت آزمایش می‌شود.

تاریخچه

فرانچسکو ایلی در سال ۱۹۳۳ شرکت ایلی را در ایتالیا تاسیس کرد. فرانچسکو یک افسر ارتش اتریشی-مجارستانی بود که در طی جنگ جهانی اول به شهر تی‌یرسته اعزام شد. او پس از پایان جنگ در این شهر که تازه تحت حکومت کشور ایتالیا درآمده بود ماند و شرکت ایلی کافه را بنیان گذاشت. او شیوه جدیدی برای بسته‌بندی قهوه ابداع کرد؛ بدین ترتیب که قوطی‌های استیل قهوه را به جای فشار هوا، پر از گازهای بی‌اثر کرد. بعد از فرانچسکو٬ پسرش که یک شیمی‌دان و مبدع بود اداره ایلی را به عهده گرفت. این شرکت حالا توسط آندره و برادر و خواهرش اداره می‌شود.

شرکت

ایلی در در شش منطقه از جهان همچون آمریکای شمالی، آلمان و فرانسه دفتر دارد و در مجموع ۷۰۰ نفر در این شرکت مشغول به کار هستند. مدل کسب و کار ایلی بر پایه این شعار است: بهترین قهوه در دنیا را تولید کن و آن را به دنیا بفروش. کیفیت قهوه و نوع بسته‌بندی قوطی‌های استیل ایلی سبب شد فروش محصولات این شرکت به‌سرعت از محدوده شهر تی‌یرسه خارج شود و به سراسر ایتالیا گسترش یابد. بیشترین درآمد این شرکت از فروش قهوه در ایتالیا است. بیست سال است که فروش بین‌المللی این شرکت آغاز شده و هم‌اکنون در ۱۴۰ کشور مشتری دارد.(آیکافی)

  • 1
  • 1

پرفروش ترین ها

پربازدیدترین ها