Top

قهوه ساز فرانسه

قهوه ساز فرانسه

قهوه ساز فرانسه

قهوه های فرانسه آسیاب شده درشت تر از قهوه اسپرسو و ترک است . این قهوه متعلق به کشور برزیل است اما مانند قهوه ترک به دلیل ابداع طرز تهیه و دستگاه مخصوص قهوه ساز به وسیله فرانسوی ها به قهوه فرانسه معروف شده است.  قهوه فیلتری (فرانسه) را مردی فرانسوی به نام ژان باپتیست دوبِلوآ (Jean-Baptiste de Belloy) اختراع کرد و معروف ترین روش در غرب است. عموماً آن قهوه‌ای که در کافی‌شاپ‌های ایران به قهوه فرانسه معروف شده است، از دو طریق و با دو ابزار متفاوت دم‌آوری می‌شود. برای دم‌آوری قهوه به شیوه فرانسه نیاز به یک دستگاه فرنچ‌پرس یا یک دستگاه قهوه‌ساز قطره‌ای دارید.

فرنچ‌پرس

قهوه‌ای که با فرنچ‌پرس دم می‌کشد، بسیار قوی و غلیظ است. این قهوه تنها در کمتر از ۵ دقیقه آماده نوشیدن می‌شود. همچنین بهتر است بلافاصله پس از دم کشیدن، آن را میل کنید تا بیش از اندازه نیاز دم نکشد؛ چون خیلی تلخ می‌شود.

دستگاه قهوه‌ساز قطره‌ای

کار با دستگاه‌های قطره‌ای بسیار آسان است. ابتدا باید محفظه آب دستگاه را با مقدار آبی که نیاز دارید پر کنید. ترجیحاً از آب فیلتر شده و سرد استفاده کنید. روی اکثر مخزن‌های آب خط یا نشان‌گری وجود دارد که حجم مناسب آب برای تعداد فنجان‌ها را مشخص می‌کند. سپس قهوه سابیده شده را به مقدار مورد نیاز درون مخزن قهوه که معمولاً در قسمت بالایی دستگاه قرار دارد بریزید.برخی از دستگاه‌ها درون محفظه قهوه فیلتری فلزی دارند. چنانچه دستگاه شما فاقد این فیلتر است، باید از فیلتر کاغذی استفاده کنید. توجه داشته باشید که دانه‌ها نباید خیلی درشت سابیده شده باشند. هرچه دانه‌ها ریزتر باشند، قهوه غلظت بیشتری خواهد داشت. مقدار قهوه‌ای هم که استفاده می‌کنید، باید نسبت ۱ به ۱۰ داشته باشد. یعنی به ازای ۳۰۰ میلی‌لیتر آب از ۳۰ گرم قهوه استفاده کنید. اگر قهوه‌ای قوی‌تر می‌خواهید، می‌توانید بنا بر سلیقه خودتان مقدار قهوه را افزایش دهید.

 

 

پرفروش ترین ها

پربازدیدترین ها