Top

فرانسه

پودر قهوه فرانسه

قهوه فرانسه

بسیاری از افراد به اشتباه اعتقاد دارند قهوه فرانسه در دیگر مناطق دنیا وجود ندارد و دیگر سرو نمی‌شود، در حالی که قهوه فرانسه در منوی بسیاری از کافه‌ها تحت عنوان قهوه فرانسه و یا فرنچ پرس موجود است.

قهوه فرانسه به نسبت بسیاری دیگر از قهوه‌ها رقیق‌تر به حساب می‌آید و البته میزان کافئین کمتری دارد. بعضی افراد تمایل دارند آنرا با مقداری شیر و شکر سرو کنند. معمولا قهوه فرانسه را در یک فنجان بزرگ با دهانه گشاد سرو می‌کنند.
به علت نوع آماده سازی قهوه فرانسه به آن «قهوه دمی» یا «قهوه فیلتری» هم گفته می‌شود. در تهیه قهوه فرانسه، آب بر اساس گرانش از میان دانه‌های قهوه بو داده شده عبور می‌کند و سپس از میان فیلتر (که دانه‌های قهوه درون آن است) عبور می‌کند.

امروزه معمولا برای درست کردن قهوه فرانسه از دستگاههای برقی قهوه ساز که دارای قوری شیشه‌ای (و یا آلومینیومی) است استفاده می‌کنند. این نوع قهوه سازها نسبتا متداول هستند و بر اساس برند شرکت سازنده قیمتهای متفاوتی دارند. یک نوع سنتی‌تر روش درست کردن قهوه فرانسه نیز استفاده از دستگاه فرنچ‌پرس است که این دستگاه نیز بر اساس مکانیزمی قهوه را دم می‌کند، شاید یکی از مزایای فرنچ‌پرس این است که قهوه‌تان را بدون نیاز به برق و با یک روش اصیل آماده می‌کنید.

پرفروش ترین ها

پربازدیدترین ها