Top

کلد برو

 

%قهوهکلد برو یا قهوه سرد دم را بیشتر بشناسیم!

کلد برو
کلد برو را با آیس کافی اشتباه نگیرید، کلد برو روشی برعکس است که به جای قهوه را با آب گرم درست کنیم و بگذاریم که سرد شود ، آن را با آب سرد درست میکنیم. کلد برو عطر و طعم و ترکیبات متفاوتی را در عصاره‌گیری نسبت به آب داغ آزاد میکند، در کلد برو شما میتوانید ویژگیهای دست نیافتنی تری را از نژاد قهوه خود آزاد کنید. برخی مردم کلد برو را به خاطر کمبود اسیدیته ناامید کننده میدانند، که این اتفاق نشات گرفته از انرژی گرمایی ناکافی در فرآیند برویینگ (دم آوری) آن است. روش های متفاوتی برای درست کردن کلد برو وجود دارد, که بیشتر آنها از راه‌ کلاسیک فیلتر ها تهیه می‌شود، جایی که جاذبه زمین به آرامی قهوه را به سمت فیلتر کاغذی، آهنی یا پارچه ای می‌فرستد. همانطور که میدانید عصاره‌گیری مستقیماً با گرما در ارتباط است. گرمای پایین به معنای انرژی کمتر است، و باعث آرام‌تر رخ دادن اتفاقات میشود.
%قهوهکلد برو یا قهوه سرد دم را بیشتر بشناسیم!

اگر تابه حال به صورت اتفاقی بر روی تی بگ آب سرد ریخته باشید، این نکته که گرمای پایین به معنای انرژی پایین است را متوجه شده آید.
در زمینه کلد برو قهوه به صورت قطره قطره فرو میریزد. یک راه حل جالب در دم آوری کلد برو که میتواند تا حدودی از دست رفتن اسیدیته را جبران کند، این است که در ابتدای عملیات آب داغ به آن اضافه کنید. این “بلومینگ داغ” کمک به خروج گاز دی اکسید کربن میکند، اما مهمتر این است که هم سرعت و هم قدرت برویینگ اولیه را بالاتر می‌برد. به هنگامی که عصاره‌گیری انجام شد، کلد برو میتواند در ظرف ریخته شود و بیشتر از یک هفته در یخچال بماند، سپس برای سرو یا گرم شود و یا روی آن یخ ریخته شود. اگر چه محصولاتی متفاوت برای کلد برو ساخته شده است، اما همگی آنها به یک روند کار می‌کنند.

%قهوهکلد برو یا قهوه سرد دم را بیشتر بشناسیم!


برویینگ هوای سرد : یکی از راه های مدرن تر برای دم آوری کلد برو، استفاده از یک دستگاه همزن خامه یا سایفون است. همزن های خامه ثابت کرده اند که ابزارهایی بسیار کاربردی در آزاد کردن عطر و طعم های مواد مختلف دارند. از این رو, در این روش همزن خامه به مانند یک وسیله برویینگ که قهوه در آب غوطه ور است (به مانند فرنچ پرس) عمل میکند، البته باید با ریشیو مناسب و آب سرد و با دقت پر بشود. برای درست کردن کلد برو در همزن خامه، شما نیاز به یک دستگاه همزن خامه به حجم ۵۰۰ میلی لیتر دارید و آنرا باید تا نصف پر کنید، سپس یک کپسول نیتروژن اکسید ۸ گرمی به آن متصل کنید که این کپسول فشاری برابر با ۱۱ بار یا ۱۶۰ پی.اس.آی تولید میکند. پس از آن محفظه همزن خامه را می‌بندند و یک تا سه واحد به آن نیتروژن اکسید اضافه میکنند. خود گاز بدون طعم است، اما تاثیر فیزیکی که بر قهوه و آب می‌گذارد برای علاقه‌مندان به عطر و طعم بسیار جذاب است.
  • 1
  • 1

پرفروش ترین ها

پربازدیدترین ها