Top

آئروپرس(Aeropress)

قهوه ساز (Aeropress)آئروپرس

   آئروپرس وسیله ای برای دم کردن قهوه است که در سال 2005 توسط آلن آدلر مخترع آمریکایی اختراع شد. قهوه خروجی این دستگاه بسیار با کیفیت و با کمترین تلخی و ترشی می باشد. همچنین بخاطر فیلترینگ خوب این دستگاه، هرگز تفاله قهوه در فنجان باقی نمی ماند. در این روش قهوه به مدت 10 تا 50 ثانیه در آب داغ(حدود 70 درجه) دم می کشد و سپس با فشار پیستون از یک فیلتر عبور کرده و آماده مصرف می شود. قهوه ای که با این روش بدست می آید کمی غلیظ تر از قهوه های دمی است.

 

اجزا دستگاه آئروپرس

    - دو قسمت اصلی بدنه با نام های چمبر(محفظه) و پلانژر(استوانه فشار)

    - کپ (سرپوش پلاستیکی)

    - استیر (قاشق پلاستیکی)

    - اسکوپ (پیمانه پلاستیکی)

    - فیلتر (کاغذی قابل تعویض یا فلزی)

    - مخزن نگهداری فیلترها

    - فانل (قیف پلاستیکی)

 
قهوه ساز (Aeropress)آئروپرس

مراحل تهیه قهوه به وسیله آئروپرس

  1. انتخاب دانه قهوه و آسیاب کردن آن
 
قهوه ساز (Aeropress)آئروپرس

   اولین اصل در تهیه قهوه خوب بدانه تازه و با کیفیت است. زمانی که از آئروپرس برای تهیه قهوه استفاده می کنید، میزان آسیاب دانه باید مدیوم باشد. مقدار 17 گرم از قهوه دلخواهتان را وزن و سپس آسیاب کنید.

 

  1. مونتاژ قطعات دستگاه

   دستگاه دارای یک سیلندر(چمبر) و یک پیستون(پلاژنر) است. جهت اندازه گیری قهوه و مقدار آبی که باید درون محفظه دستگاه بریزید، آن را به شکل زیر روی ترازو قرار دهید.

 

قهوه ساز (Aeropress)آئروپرس

  1. اضافه کردن قهوه آسیاب شده و آب

    قهوه آسیاب شده را درون سیلندر بریزید. سپس آب 90 درجه را برای اولین بار با کتل روی قهوه بریزید. به نحوی که یک سوم از سیلندر پر شود.

 

قهوه ساز (Aeropress)آئروپرس

  1. هم زدن قهوه

    با استفاده از همزن دستی دستگاه، مخلوط آب و قهوه را هم بزنید تا آب موجود در سیلندر تمام پودر قهوه را پوشش دهد. پس از آن 30 ثانیه منتظر بمانید و از عطر و بوی متساعد شده از قهوه لذت ببرید.

 

  1. اضافه کردن مجدد آب

    پس از 30 ثانیه مجددا به مخزن آب (90 درجه) اضافه کنید تا سیلندر پر شود. این بار 60 ثانیه منتظر بمانید.

 

قهوه ساز (Aeropress)آئروپرس

  1. مرطوب کردن فیلتر

   در زمان 60 ثانیه فیلتر دستگاه را با استفاده از آب داغ ی مرطوب کنید. دلیل این کار از بین بردن تاثیرات فیلتر کاغذی بر روی طعم قهوه است. سپس فیلتر را در جای خود محکم ببندید. در همین زمان مخلوط درون سیلندر را بار دیگر هم بزنید

 

قهوه ساز (Aeropress)آئروپرس

  1. چرخاندن و فشردن پیستون آئروپرس

   با دقت در یک دست خود لیوان و بادست دیگر آئروپرس را بگیرید. دستگاه را چرخانده و روی لیوان قرار دهید تا پیستون در بالا قرار گیرد. پس از ثابت شده دستگاه بر روی لیوان، پیستون دستگاه را به آرامی و یکنواخت به سمت پایین فشار دهید. مشاهده خواهید کرد که آب و عصاره قهوه از فیلتر عبور کرده، در لیوان ریخته و تفاله قهوه در بالای فیلتر باقی می ماند. این کار را تا تمام شدن آب درون سیلندر ادامه دهید. در پایان به یک قهوه عالی و دلپذیر دست خواهید یافت.

در پایان پایان لازم به ذکر است عواملی چون دانه قهوه، نوع آسیاب، دمای آب و زمان دم کشیدن بر تهیه این نوع قهوه مؤثر می باشند. قهوه میک کافی با ارائه محصولات متنوع و با کیفیت، همواره قدرت انتخاب صحیح را برای شما فراهم نموده است.

 

دانلود فایل مقالهدانلود فایل مقاله